הכירו את אאוטבריין:
פרסום כתבות שיווקיות באתרי תוכן

מחפשים דרך חדשה לפרסם את המוצר או השירות שלכם? כתבה המקודמת באמצעות אאוטבריין (Outbrain) תאפשר לכם להגיע לגולשים באתרי התוכן הגדולים

מה זה אאוטבריין (Outbrain)?

בעל עסק, מנהל שיווק וכל מי שמתעניין בתחומי השיווק והפרסום באינטרנט, מכיר בוודאי את המושג “תוכן שיווקי”. זהו שילוב בין פרסומת רגילה כפי שכולנו מכירים, לבין תוכן “רגיל” – כמו כתבה בעיתון או באתר אינטרנט, ראיון בתוכנית אירוח בטלוויזיה, מוצרים המופיעים בהבלטה בסרט ועוד.

בהקשר זה, אולי שמעתם את השמות “אאוטבריין” (Outbrain) ו”טאבולה” – אלו הן שתי החברות העיקריות בישראל המציעות המלצות תוכן בכל אתרי התוכן המוכרים, ומציגות קישורים לכתבות על השירות או המוצר של המפרסם.

כתבה בסטנדרטים עיתונאיים

הבסיס לפרסום באאוטבריין (או פרסום בטאבולה) הוא כתבה הנכתבת בדומה לכתבות עיתונאיות רגילות – בניסוח הכותרת, במבנה הכתבה, ובכך שהיא מביאה לקורא תוכן מעניין וחשוב עבורו. תוך כדי דיון בנושא או בתופעה מסוימת, מציינת הכתבה גם את שמו של בעל עסק מסוים הפועל בתחום ומציע מוצר או שירות הקשורים בו.

אלא שבניגוד לפרסומות רגילות, באאוטבריין הכתבה אינה שיווקית אלא יותר אוביקטיבית (אחרת היא לא תאושר לפרסום מלכתחילה), ומי שקורא אותה לאו דווקא מרגיש שמנסים למכור לו מוצר או שירות כלשהו.

לאחר שהכתבה מוכנה, פלטפורמת אאוטבריין מאפשרת לשלב אותה באתרי תוכן נפוצים, ביניהם “מאקו”, “הארץ”, “דה מארקר”, “כלכליסט” ועוד.

כיצד זה נעשה? מי שקורא כתבה “רגילה” באתר ומגיע לסופה, רואה כמה לינקים לכתבות אחרות, תחת כותרת בנוסח כמו “כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך”. בלחיצה על הלינק, הוא יגיע לכתבת התוכן השיווקי, המעוצבת בדומה לשאר הכתבות באתר.

בסוף הכתבה רצוי למקם טופס לידים – המאפשר למתעניינים להשאיר פרטי קשר, כדי שיחזרו אליהם.

למי מתאים פרסום באאוטבריין?

לרוב, כתבות אאוטבריין לא מתאימות למוצרים או שירותים שקהל היעד שלהם מצומצם מאוד. זאת, מאחר שבמקרים כאלה רק קוראים מעטים יטרחו להקליק על הלינק ולקרוא את הכתבה. קמפיינים אלה מתאימים יותר למוצרים או שירותים בעלי קהל יעד של עשרות אלפי אנשים או יותר. ככל שיותר אנשים ימצאו את הכתבה מעניינת עבורם ויקליקו לקריאתה, הקמפיין יהיה יעיל יותר.

מאוניברסיטה ועד משרד עורכי דין

כתבות אאוטבריין מתאימות כמעט לכל עסק בכל תחום, בתנאי שהוא יכול להקצות פרסום בתקציב של כמה אלפי שקלים בחודש. כך, למשל, משרד עורכי דין שביקש להגדיל את מספר הפונים אליו החל לפרסם סדרת כתבות, שכל אחת מהן מתמקדת בתחום פעילות של המשרד, או מביאה את סיפורו של אחד מהלקוחות וכיצד הייצוג המשפטי שהעניק לו המשרד שיפר את מצבו. בזכות הכתבות, עלה מאוד מספר הפניות שקיבל המשרד מלקוחות פוטנציאליים.

במקרה אחר, סיפרה הכתבה על בית שהוצע למכירה באחת המושבות הפסטורליות בישראל, שבעליו הרחיב ושיפץ במו ידיו. כשביקש למכור אותו, חיפש דרך לחשוף אותו לקהל יעד גדול של אנשים המבקשים לעבור לאזור כפרי, או לרכוש שם בית נופש. הכתבה שהוכנה עבורו כללה מידע על המושבה ועל המאפיינים הייחודיים של הבית – והצליחה להביא אליו מתעניינים רבים ברכישה.

פרסום כתבות באאוטבריין מתאים לא רק לעסקים  – אלא גם למוסדות ולארגונים גדולים יותר. לדוגמא, אוניברסיטה בישראל הציעה תוכנית מיוחדת לתואר שני נעזרה בכתבת אאוטבריין שהתמקדה בקהל היעד הרצוי לתוכנית, ופירטה את היתרונות שלה על תוכניות אחרות בתחום. בזכות כותרת שקלעה בדיוק לקהל היעד המבוקש וכתבה מעניינת ואיכותית, קיבלה האוניברסיטה פניות רבות מצד מתעניינים בתוכנית.

 

מידע וטיפים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הפרויקטים שלנו