צור קשר

שדה חובה

המדריך המלא לשיווק עסקים באינטרנט

   

כבעלי עסק קטן, עומדים בפניכם לא מעט אתגרים – אבל גם הזדמנויות רבות לצמוח ולגדול. אם התקציב שלכם מוגבל, בחירה נכונה של אפיק הפרסום תסייע לגייס לקוחות חדשים ולהרחיב את העסק, תוך שמירה על מסגרת התקציב הרצויה.

  
במדריך זה ריכזנו עבורכם מידע חשוב על חמש השיטות העיקריות לקידום עסקים קטנים באינטרנט, כדי שתדעו כמה זה עולה, למי זה מתאים – ואיך עושים את זה נכון. המדריך מיועד בעיקר לבעלי עסק קטן, אך רלוונטי לכל מי שמעוניין להתחיל פרסום באינטרנט ולא בטוח באיזו שיטה לבחור.
 
 

1. קידום אורגני לאתר

אתר מקודם הוא אתר המדורג במיקום גבוה בתוצאות החיפוש בגוגל, ומושך אליו כניסות באופן קבוע.

 
מיקום האתר בתוצאות החיפוש תלוי במידת התחרותיות של כל ביטוי בנפרד, ובקידום האורגני של האתר – הנגזר ממבנה נכון, תוכן איכותי וקישורים רלוונטיים.

 
גם אם גולשים לא מחפשים בדיוק את המוצר או השירות שאתה מציע (עו"ד מומחה לצוואות, טכנאי מכונות כביסה או מיטה מתקפלת, למשל), הם כנראה מחפשים דברים אחרים הקשורים לבעיה מסוימת שהם נתקלו בה, או את הפיתרון לאותה בעיה (כמו "איך כותבים צוואה", "קוד E18 במכונת כביסה", או "מיטות מומלצות לשטח").

 
אם לבעיות ולפתרונות שגולשים מחפשים בגוגל יש התייחסות הולמת בתוכן שבאתר שלך, בנוסף לקישורים מתאימים המובילים אליו מאתרים אחרים – הוא יופיע בתוצאות החיפוש של אותם ביטויים וימשוך אליו כניסות ופניות מלקוחות חדשים.

  

למי זה מומלץ?
  

קידום אתר מומלץ לכל עסק, בלי יוצא מן הכלל. עבודת קידום איכותית המתבצעת לאורך זמן, יכולה לחסוך בהמשך הרבה מאוד כסף על תקציבי פרסום, בגוגל או בפלטפורמות אחרות – והפניות מלקוחות פשוט ימשיכו להגיע כל עוד האתר מדורג במיקום גבוה.

 
חשוב לזכור כי גם אם מצליחים לקדם אתר לעמוד הראשון של תוצאות החיפוש – המיקום עלול להשתנות בכל רגע בהתאם למאמצי הקידום של המתחרים ולאלגוריתם של גוגל המשתנה מפעם לפעם, ויש להמשיך להשקיע כסף ומאמץ בקידום האתר.

 

מה צריך כדי להתחיל?

 • אתר אינטרנט המותאם לגלישה ממכשירים ניידים.
 • תוכן שיווקי מעניין, ברור ומניע לפעולה.

 
חשוב לדעת: כדי לקדם אתר בצורה אורגנית, דף נחיתה אינו מספיק – יש צורך באתר אינטרנט המלא בתוכן איכותי.

 

כמה זה עולה?

  
עלות סבירה לקידום אתר נעה בין 1,000 ₪ ועד לעשרות אלפי שקלים לחודש, כתלות בתחרותיות התחום ובמספר הביטויים המקודמים במקביל.

  

למידע נוסף: מדריך קידום אתרים


 

2. פרסום בגוגל

פרסום בגוגל מאפשר להציג מודעות המקודמות בתשלום, אשר מופיעות בגוגל מעל ומתחת לתוצאות החיפוש האורגניות (שהן תוצאה של קידום האתר) – ומותאמות לביטוי שהגולש חיפש.

 
עם תחילת הפרסום בגוגל, מודעות ממומנות יופיעו מיד בעמוד תוצאות החיפוש, לגולשים אשר הקלידו את אחד מהביטויים שהוגדרו עבור הקמפיין. כך, למעשה, ניתן לקבל פניות מלקוחות מבלי להמתין עד שהאתר ידורג במיקום גבוה בגוגל. זאת, לעומת קידום אורגני המתבצע לטווח ארוך, ודורש שבועות וחודשים ארוכים של עבודה עד שהאתר מגיע לדירוג גבוה במנועי החיפוש.

 

למי זה מומלץ?

 

פרסום בגוגל מומלץ לעסקים המציעים מוצר או שירות שגולשים נוטים לחפש בגוגל מיוזמתם בעת הצורך: חשמלאי בירושלים, אינסטלטור בדרום, שירותי הנהלת חשבונות לעסק, עוגות יום הולדת בגבעתיים וכדומה. בנוסף, קיימת אפשרות לרימרקטינג – שיווק חוזר של מודעות לאנשים שכבר ביקרו באתר או בדף נחיתה מסוים.

 
חשוב לדעת: כשמדובר במוצר או שירות חדשני שאיש אינו מכיר ולא מחפש – פרסום בגוגל בדרך כלל לא יתאים, ורצוי לנסות שיטת פרסום אחרת.

 

מה צריך כדי להתחיל?

 • אתר אינטרנט מעוצב ומותאם לגלישה ממכשירים ניידים.
 • תוכן שיווקי איכותי שיניע גולשים ליצור קשר.
 • לחילופין: אם אין אתר כזה, ניתן להסתפק בהקמת דף נחיתה הכולל פרטים בסיסיים על המוצר או השירות המוצע, ויאפשר יצירת קשר טלפוני מיידי או השארת פרטים בטופס.

  

כמה זה עולה?

  
בפרסום בגוגל, העלות היא נגזרת של תחרותיות הביטוי המיועד לפרסום, ויכולה לנוע בין כמה עשרות אגורות לקליק ועד למאות שקלים לקליק כשמדובר בביטוי מבוקש במיוחד. תקציב הפרסום מוגדר באופן יומי ויכול לעמוד על שקלים בודדים ליום.

  

למידע נוסף: פרסום בגוגל.

   
 

3. פרסום בפייסבוק

פרסום בפייסבוק מתבצע באמצעות דף עסקי וקידום של מודעות ממומנות המופיעות על גבי הניוזפיד של הגולשים.

 
שיווק בפייסבוק נחשב למדויק ולממוקד ביותר לעומת כל שאר האפשרויות לפרסום באינטרנט, בזכות יכולת מרשימה להגיע לקהל היעד הרצוי: ניתן להגיע לגולשים לפי מאפיינים דמוגרפיים כמו גיל, מין, ישוב, השכלה, תחום עיסוק ותחביבים, לפרסם לרשימות תפוצה, לגולשים שביקרו באתר או בדף נחיתה, ולקהלים בעלי מאפיינים הדומים למאפיינים של כל אחד מהקהלים האלה.

 
כך, לדוגמא, בפייסבוק ניתן לפרסם לאמהות בגיל 22-48 בתל אביב, לאנשי עסקים ועצמאים המתעניינים באוכל בריא, לאנשים שקראו לאחרונה כתבה בנושא שיווק עסקים קטנים, ועוד.

 
בנוסף, פרסום בפייסבוק מבטיח חשיפה למספר גדול מאוד של גולשים – ובעלות נמוכה יחסית לשיטות אחרות.

 

למי זה מומלץ?

  
פרסום בפייסבוק מתאים כמעט לכל עסק, בזכות האפשרות להגיע לכל קהל יעד אפשרי. גם במצבים מאתגרים במיוחד, כאשר קהל היעד נחשב לקשה לפילוח בפייסבוק, מומלץ לפרסם לפי רשימות תפוצה או רימרקטינג (פרסום לכל מי שכבר ביקר באתר או קרא כתבה שיווקית על העסק, למשל) – שיטה יעילה יותר מפרסום רגיל לקהל סטנדרטי, אשר חושפת שוב את הגולשים למסר הפרסומי שלך, הפעם בפייסבוק.

 

מה צריך כדי להתחיל?

 • דף עסקי מעוצב בפייסבוק.
 • חומרים שיווקיים ברמה טובה (צילומים איכותיים, תמונות מאושרות לשימוש ועיצוב גרפי לפוסטים).
 • לא הכרחי אך רצוי: אתר אינטרנט רספונסיבי שניתן יהיה להפנות אליו תנועה מדף הפייסבוק.

 

כמה זה עולה?

 
תקציב הפרסום הנדרש לפייסבוק מתחיל ב-10 שקלים ליום, והעלות לקליק נעה בדרך כלל בין 0.5 שקלים ל-2 שקלים.

   

למידע נוסף: פרסום בפייסבוק.

  
 

4. פרסום באינסטגרם

הפרסום באינסטגרם מבוצע באמצעות מערכת הפרסום של פייסבוק, ובדומה לרשת החברתית הגדולה בעולם – גם כאן מדובר בפלטפורמת פרסום הנהנית ממאות מיליוני גולשים רשומים.

 
פרסום באינסטגרם מאפשר לעסקים קטנים להגיע לקהל יעד שצפוי להתעניין במה שיש להם להציע, לפי קריטריונים כמו מקום מגורים, תחביבים, מצב משפחתי ועוד – וגם פרסום מתוחכם יותר לרשימות תפוצה או שיווק חוזר לגולשי האתר.

 

למי זה מומלץ?
  

פרסום באינסטגרם מתאים רק לעסקים המתמחים במוצר או שירות שמצטלם היטב או ניתן להמחשה ויזואלית – כמו למשל מאפייה, חנות תכשיטים, עיצוב שיער, תכנון גינות או שירות סטיילינג אישי.
 

תמונה טובה אחת או סרטון וידיאו קצרצר המקודמים באינסטגרם לקהל היעד הנכון, שווים הרבה יותר מאלף מילים.

   

מה צריך כדי להתחיל?

 • פרופיל עסקי באינסטגרם.
 • צילומים מקצועיים או סרטי וידיאו קצרים המשקפים היטב את המוצר או השירות המבוקש.

  

כמה זה עולה?
 

כמו בפייסבוק, גם באינסטגרם נדרש תקציב פרסום של לפחות 10 שקלים ליום, המספיק לחשיפה של כמה מאות אנשים מתוך קהל היעד שהוגדר בקמפיין.

  

למידע נוסף: פרסום באינסטגרם.


 

5. קידום כתבה שיווקית באאוטבריין או טאבולה

אאוטבריין וטאבולה הן פלטפורמות פרסום המאפשרות קידום של כתבות שיווקיות באתרי התוכן הנקראים והפופולריים ביותר בישראל.
 

המודעות באאוטבריין ובטאבולה נראות כמו קישורים רגילים לכתבות אחרות באתר, וניתן למצוא אותן בכל אתר תוכן מוכר, ביניהם "ynet", "ישראל היום", "מאקו" ו"גלובס", תחת הכותרת "כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך".
 

קוראים שילחצו על אחד מהקישורים הממומנים באאוטבריין או טאבולה, יגיעו לכתבת תוכן שיווקית מטעם המפרסם, שבקלות ניתן לטעות ולחשוב שמדובר בסך הכל בכתבה אחרת באותו אתר, ולא בכתבה ממומנת.

 
חשוב לדעת: אם תדאגו שבסוף כל כתבה יופיע טופס לאיסוף פרטי קשר מהקוראים – הקמפיין יניב גם פניות איכותיות מלקוחות פוטנציאליים. בנוסף, בשלב השני של הפרסום ניתן לעשות שימוש בקמפיין רימרקטינג בגוגל או בפייסבוק, שיפנה לכל מי שכבר קרא את הכתבה וימשיך להדהד את המסר.

 

למי זה מומלץ?

  
כדי שקמפיין בטאבולה או אאוטבריין יהיה מוצלח, יש לוודא כי מלבד תוכן מעניין ובעל ערך, קהל היעד של הכתבה הוא מספיק גדול – ומונה לפחות כמה עשרות אלפי אנשים.

 
כך למשל, אם אתם מספקים מוצר חדשני למטבח או טיסות זולות ליעדים פופולריים בעולם, ולכתבה השיווקית שלכם יש כותרת מושכת ותמונה מעניינת – הקמפיין צפוי להצליח משום שמדובר בקהל יעד גדול ומספר רב של קוראים רלוונטיים.
 

לעומת זאת, אם אתם מציעים שירותי מוסך למכוניות נדירות או שירותי מזכירות למנכ"לים בלבד, קהל היעד ההתחלתי הוא כה קטן, כך שרק מעטים ילחצו על המודעה כדי לקרוא את הכתבה – והקמפיין נדון לכישלון.

 

מה צריך כדי להתחיל?

 • כתבה איכותית שמספקת ערך לקוראים, הממוקמת באתר שלך או באתר תוכן חיצוני.
 • טופס לאיסוף פרטי קשר ממתעניינים הממוקם בסוף הכתבה.

 

כמה זה עולה?

 
התקציב המינימלי לפרסום באאוטבריין עומד על 10 דולרים ליום (שהם 300 דולר לחודש), ואילו בטאבולה נדרש תקציב גבוה משמעותית – לפחות 1,500 דולר בחודש. העלות לקליק בשתי הפלטפורמות מתחילה בדרך כלל מכ-0.5 דולר, אך יורדת משמעותית כשמדובר בקמפיינים מוצלחים במיוחד.

 

למידע נוסף: פרסום באאוטבריין, פרסום בטאבולה.

   

   

להורדת גירסת הספר האלקטרוני לחצ/י כאן -

(מותאם לקריאה מניידים)

   

מידע וטיפים נוספים שעשויים לעניין אותך:

 

  

הלקוחות שלנו

האוניברסיטה העברית בירושלים 
סוזוקי ישראל 
איתוראן 
מור בית השקעות 
מכשירי תנועה 
משרד העלייה והקליטה 
משרד עו”ד מיתר ליקוורניק ושות' 
הרשות לפיתוח הנגב 
קבוצת שגראוי 
המכללה האקדמית לישראל 
ויגן פרנדלי 
פיליפ מרטינס 
המכללה לעיצוב - בניין ודיור 
המקום, תל אביב 
עץ ועצה 
בריאותא 
עיריית באר שבע 
קבוצת הורוביץ 
הקרן לחקר הסרטן בישראל 
מכון היצוא 
פרומתאוס יעוץ כלכלי 
משרד עו”ד SHG 
מיסטרביט - קודינג אקדמי 

לקוחות ממליצים

הקרן לחקר הסרטן בישראל:

"עבודה מצוינת! תודה על המקצועיות, האנושיות, התוכן המרתק והפרסום המדויק בדף הפייסבוק של הקרן לחקר הסרטן בישראל"

החברה לפיתוח עסקי באר שבע:

"נעזרנו בשירותי מליס לצורך כתיבה שיווקית של חומרי הסברה אודות פעילות החברה. קיבלנו שירות מקצועי ואיכותי, תוך הקפדה על פרטים. מהירות התגובה לבקשתנו היתה מהירה ויעילה, ולאורך כל העבודה המשותפת זכינו לזמינות מלאה ואוזן קשבת לצרכי החברה"

אורי שביט, "טבעוניות נהנות יותר":

"מקסימות, נותנות שירות מכל הלב וברוחב לב - ניכר שהן אוהבות את מה שהן עושות ותענוג לעבוד איתן. תודה על כל העזרה בניהול התוכן לטבעוניות שנהנות יותר!"

"המקום" תל אביב:

"שירות מקצועי ויעיל לפרסום באינטרנט, שיווק בפייסבוק, קידום כתבות בטאבולה ויעוץ שיווקי מקיף. המענה לצרכים שלנו מיידי, והעיקר - הכל באווירה נהדרת והמון רצון לעזור. הלוואי שהיו לנו עוד ספקים כאלה..."

משרד עו"ד קרן זרקו זמיר:

"שירות אדיב, יעיל ומקצועי בצורה מעוררת השתאות. תוכן מעולה, שיווק באינטרנט באמצעות פייסבוק וטאבולה, וייעוץ שיווקי כולל שסייעו רבות בקידום האתר, תוך מתן יחס אנושי מצוין, הגדלת ראש וחשיבה יסודית על משמעות של כל מילה"

המרכז הרפואי בריאותא:

"זכינו לשירות מקצועי שניכר שהתבצע מתוך נסיון רב וידע בתוכן, שיווק ומיתוג, וקיבלנו מענה מהיר ותוצר איכותי ללא דופי"

המכללה לעיצוב, "בניין ודיור":

"תודה על הליווי לאורך כל הדרך - בבניית האתר ובפרסום בפייסבוק, על ההדרכה הנעימה ועל הסבלנות הרבה. תמיד עם התחושה שיש על מי לסמוך ושאתם עושים את המקסימום!"

משרד עו"ד נתיב, צוריאנו, כהן:

"תודה על עבודה מקצועית ונפלאה (!!!) בכתיבת תוכן לאתר האינטרנט של משרדנו. תודה על תשומת הלב לפרטים הקטנים (גם אלה שבאחריות גורם אחר), הנעימות והאדיבות, המענה המהיר והענייני - ובעיקר על התוצר הסופי. היה לנו לעונג!"

דרור גילאון, יועץ פיננסי:

"מוח שיווקי מבריק! יכולת מדהימה לקחת את הסיפור של העסק ולהמחיש אותו באופן אלגנטי, מעניין ומדויק למטרה, בעזרת כתבה שיווקית ופרסום בטאבולה"

אילנית רם, מנכ"לית מלון Sea תל אביב:

"רגישות מקצועית, הבנה מהירה של דרישות הלקוח, וכתיבת תוכן ברמה גבוהה לאתר ולפרסום באאוטבריין. תוצאות מרשימות, ללא ספק התחלה של ידידות נפלאה"

אלון שניידרמן, Web3D:

"כתיבת תוכן שמגיעה מתוך הבנה עמוקה ומקצועית של עולם התוכן של הלקוח. כתיבה איכותית ועריכה מיטבית. ממליצים בחום"

שאלות נפוצות על פרסום בפייסבוק

למה כדאי לפרסם בפייסבוק? למי זה מתאים? איך יודעים שהפרסום עובד? ומהי הדרך הכי טובה לעשות את זה? ריכזנו עבורכם את כל השאלות הנפוצות שכולם שואלים על פרסום בפייסבוק, כדי שתדעו איך מתחילים ולמה כדי לשים לב כדי להתחיל קמפיין מנצח.
קרא עוד

טיפים לאינסטגרם

לפני הכל, פתחו חשבון אינסטגרם עסקי ולא אישי, וזכרו שהוא חשוב לא פחות מהאתר ועמוד הפייסבוק שלכם. שנית, אל תנסו למכור. נשמע אבסורדי? אבל זה מה שעובד, מבטיחים. שלושה טיפים לשיווק באינסטגרם, שכל עסק צריך להכיר וליישם – בכתבה שלפניכם.
קרא עוד

שיווק באינטרנט: איך מפרסמים עסק ומגדילים רווחים?

עורכת הדין השקיעה אלפי שקלים בשיווק שלא הביא לקוחות, יועץ המשכנתאות רצה לפרסם בפייסבוק כי "זה מה שכולם עושים". עם כל כך הרבה אפשרויות לשיווק באינטרנט - איך יודעים במה לבחור?
קרא עוד

מה זה טאבולה (Taboola)?

איך חושפים את המוצר או השירות שלכם בפני הגולשים של ynet, "וואלה" ו"ישראל היום"? התשובה: באמצעות פרסום כתבה שיווקית דרך טאבולה – רשת פרסום לקידום כתבות באתרי התוכן הגדולים
קרא עוד

לא רק לעסק חדש: 5 טיפים לשיווק באינטרנט

למה צריך לבנות אתר לעסק ומתי אפשר להסתפק בדף פייסבוק? איפה להשקיע את תקציב הפרסום באינטרנט – בגוגל, פייסבוק, טאבולה או אאוטבריין? ומה זה רימרקטינג וגוגל אנליטיקס? חמישה טיפים חשובים לשיווק עסק באינטרנט.
קרא עוד

בחירת שם למותג, חברה או עסק

מקימים מותג, חברה או עסק חדש? עוד לפני שמתחילים לבנות לו אתר, לשווק בפייסבוק ואפילו להדפיס כרטיסי ביקור - לפני הכל, צריך למצוא לו שם מתאים. איך עושים את זה? הנה 10 דרכים לבחירת השם המושלם.
קרא עוד

המדריך המלא לשיווק עסקים באינטרנט

לפרסם בפייסבוק, אינסטגרם או גוגל? ואולי בכלל כדאי לקדם כתבה שיווקית באאוטבריין או טאבולה? אם התבלבלתם משפע האפשרויות לשיווק באינטרנט, קבלו את המדריך שיעשה לכם סדר בבלאגן.
קרא עוד

מה אסור לפרסם בפייסבוק?

אחת הדרכים הכי אפקטיביות לפרסום באינטרנט היא קמפיין פייסבוק. לפני שמתחילים, כדאי להכיר את כל האיסורים והמגבלות על מוצרים ושירותים שלא יקבלו את אישור הרשת החברתית - ולכן לא יעלו לאוויר.
קרא עוד

איך להשיג לידים לעסק?

אתר אינטרנט, דפי נחיתה, פרסום בגוגל, פרסום בפייסבוק – תקציב הפרסום שלך יכול להתפזר לכל כך הרבה מקומות, אבל איפה הכי כדאי להשקיע אותו? הגיע הזמן להכיר את אפשרויות השיווק הכי פופולריות באינטרנט, ולהתחיל לקבל לידים.
קרא עוד

7 טיפים לכתבה שיווקית באינטרנט

אאוטבריין וטאבולה הן שתי הדרכים העיקריות בישראל לשיווק באמצעות תוכן – כתבות שיווקיות המתפרסמות בכל אתרי התוכן בארץ. הנה 7 טיפים שכדאי להכיר לכתיבת כתבה מוצלחת ולקמפיין אפקטיבי.
קרא עוד

8 טיפים לפרסום באאוטבריין

פרסום באאוטבריין יכול להיות מאוד אפקטיבי לקידום תוכן שיווקי, אך רק בתנאי שעושים את זה נכון. הנה שמונה דרכים לשדרוג כל קמפיין אאוטבריין, מההחלטה על נושא הכתבה ועד ליצירת קמפיין משלים בפייסבוק או בגוגל.
קרא עוד

מה זה אאוטבריין (Outbrain)?

מחפשים דרך חדשה לפרסם את המוצר או השירות שלכם? כתבה המקודמת באמצעות אאוטבריין (Outbrain) תאפשר לכם להגיע לגולשים באתרי התוכן הגדולים
קרא עוד

שיווק באאוטבריין וערוצים נוספים

מפרסמים באאוטבריין? על מנת למקסם עוד יותר את פעילות השיווק באינטרנט, כדאי להכיר כמה דרכים באמצעותן ניתן לייעל את הקמפיין באאוטבריין ולשלב אותו עם ערוצי פרסום נוספים.
קרא עוד

קופירייטינג לעסק: הדרך הנכונה לקמפיין מצליח

קופירייטינג מקצועי לאתר האינטרנט, לפוסטים בפייסבוק ואפילו לפליירים, יצליח להסביר לכולם בדיוק מה אתה מוכר ולמה הם חייבים דווקא את המוצר שלך. קופירייטינג - לא רק לקמפיינים גדולים ועתירי תקציב.
קרא עוד

איך כותבים תוכן לאתר? 5 טיפים לתוכן שיווקי איכותי

תוכן לאתר הוא אחד הכלים השיווקיים החשובים ביותר שיש. הוא יכול להזרים אליך גולשים, לקדם את העסק שלך ברשתות החברתיות ובמנועי החיפוש – ולשכנע אנשים לקנות ממך. הכל, כמובן, בתנאי שעושים את זה נכון.
קרא עוד

אינסטגרם לעסק: זה ממש לא פייסבוק

כמעט לכל בעל עסק יש דף עסקי בפייסבוק, אבל כדאי שתתחיל לשים לב גם לאינסטגרם – רשת חברתית מבוססת תמונות המיועדת רק למכשירים ניידים, חושפת את הפוסטים שלך ל-100% מהעוקבים ומאפשרת לך לפרסם את העסק בחינם.
קרא עוד

איך לשווק עסק בחינם?

איך בונים אתר, פותחים בלוג, מעצבים מודעות יפהפיות, עורכים תמונות ונשארים תמיד מעודכנים בכל מה שקורה, בלי לשלם אפילו שקל על יועץ שיווק, חברה לבניית אתרים או סטודיו לעיצוב גרפי? הנה 10 דרכים לשיווק עסק חדש, כולן לגמרי בחינם.
קרא עוד

8 טיפים לניהול אינסטגרם לעסק

אינסטגרם יכולה לשמש כלי פרסומי מדהים להגדלת מכירות ולחיזוק המותג, וניתן להגיע בעזרתה לקהל עצום של לקוחות פוטנציאליים לכל עסק. הנה כמה טיפים קלים לביצוע, שיעזרו לך להוציא את המקסימום מהרשת החברתית הפופולרית.
קרא עוד

5 טיפים לניהול מדיה חברתית

כמעט לכל עסק יש היום לפחות דף עסקי בפייסבוק. כדי לגרום לשיווק ברשתות החברתיות להצליח – צריך לדעת איך לעבוד נכון, לגרום לכל פוסט להגיע לכמה שיותר אנשים, ובעיקר לעודד אינטראקציה עם האוהדים. הנה 5 טיפים חשובים לניהול מדיה חברתית.
קרא עוד

5 טעויות נפוצות בניהול חשבון אינסטגרם של עסק

באיזה תמונות לא מומלץ להשתמש באינסטגרם, כמה טקסט זה יותר מדי ובאיזה שעות אף אחד לא יראה את הפוסטים שלך? טעויות נפוצות בניהול חשבון אינסטגרם לעסק - לקרוא ולא ליישם.
קרא עוד

פרסום בפייסבוק למתקדמים: 10 טיפים שימושיים

פרסום בפייסבוק הוא דרך יעילה וזולה במיוחד לשיווק של כל עסק או חברה, אבל עם הטיפים למקצוענים שתקרא כאן – ביצועי המודעה שלך יזנקו לשמיים והטלפון לא יפסיק לצלצל. הנה 10 טיפים מדהימים שישדרגו לך את הקמפיין.
קרא עוד

פרסום בפייסבוק: למה חשוב לקדם פוסטים בתשלום?

נגמרו הימים בהם היה מספיק ללחוץ "לייק" לעמוד פייסבוק כדי להתחיל להיחשף לכל התכנים שלו. היום, החשיפה האורגנית של רוב הדפים העסקיים שואפת לאפס, והדרך העיקרית להתגבר על המכשול היא קידום ממומן.
קרא עוד

12 רעיונות לפוסטים בפייסבוק למשרד עורכי דין

דף פייסבוק עסקי הוא כבר מזמן חלק ממעטפת השיווק הדיגיטלי של כל משרד עו"ד מצליח. אם עדיין אין לכם דף עסקי או שאתם פשוט לא יודעים איזה תוכן לפרסם בו – הנה כמה רעיונות שיעזרו לכם להתחיל.
קרא עוד

20 רעיונות לפוסטים מעניינים בדף עסקי בפייסבוק

דף עסקי בפייסבוק יכול להיות הרבה יותר מ"בוקר טוב חברים" ו"סופ"ש נעים לכולם". הנה 20 סוגים שונים של פוסטים שאפשר להעלות לדף פייסבוק, וכל עסק יכול להתאים לעצמו וליישם בקלות.
קרא עוד

תזמון פוסטים בפייסבוק

אם יש לך דף עסקי בפייסבוק, כדאי שתכיר את האפשרות לתזמן פוסטים מראש. מדובר באופציה פשוטה שיכולה לחסוך זמן, הופכת את ניהול העמוד לקל ונוח – וכל אחד ממנהלי הדף יכול להשתמש בה. איך עושים את זה? בקלות
קרא עוד

איך קופירייטינג יכול להשפיע על אתר האינטרנט שלך?

לתכנן אתר מסודר וברור, להעביר את המסר השיווקי המדויק ולהשתלב בצורה מושלמת עם העיצוב: הנה 5 טיפים לקופירייטינג ולתכנון נכון של אתר אינטרנט, שיעזרו לך למשוך הרבה יותר גולשים ופניות מלקוחות.
קרא עוד

שיווק באינטרנט: השקעה משתלמת או בזבוז כסף?

גם בעלי עסקים מצליחים מוצאים את עצמם מבזבזים הון תועפות על הקמת אתרי אינטרנט ופרסום בפייסבוק שלא מביאים להם אפילו לקוח אחד. למה זה קורה ומה צריך לעשות כדי להרוויח היום משיווק באינטרנט?
קרא עוד

חמש הטעויות הכי גדולות שעסקים עושים בפייסבוק

פתחת דף עסקי חדש בפייסבוק? חשוב שתימנע מחמש הטעויות האלו כדי לא לגרום לנזק תדמיתי למותג שלך, להבריח לקוחות פוטנציאליים ואפילו לאבד לקוחות. לקרוא וליישם.
קרא עוד

מה ההבדל בין דף נחיתה לאתר אינטרנט?

אתה רוצה שהלקוחות שלך יקבלו מידע מלא על העסק או המוצר שלך, אבל לפעמים הם יודעים בדיוק מה הם רוצים, ורק צריכים ליצור קשר. בדיוק בשביל זה המציאו את דף הנחיתה - לפרסום באינטרנט או בפייסבוק.
קרא עוד

5 סיבות טובות לפרסם את העסק שלך בפייסבוק

האפשרות להגיע בדיוק לקהל היעד שלך, חשיפה עצומה של עשרות אלפי גולשים בחודש, מעקב ביצועים שוטף, יתרון על פרסום בגוגל ועלות נמוכה – כל אלה הופכים את פייסבוק לפלטפורמת פרסום מדהימה כמעט לכל אחד.
קרא עוד

בניית אתר בחינם, בפחות מחמש דקות

מבין האפשרויות שיש היום לבניית אתר אינטרנט חדש, מרשים וללא השקעה כספית, הדרך הפשוטה ביותר היא כנראה מערכת בלוגר של גוגל. ושלא תתנו למילה "בלוג" לבלבל אתכם: ברגע שהאתר עובר דומיין, אף אחד לא יכול לדעת איך הוא התחיל.
קרא עוד

תוכן לאתרים - מתי זה הפך למוצר מבוקש?

אם זה לא קורה באופן טבעי, גוגל תגרום לזה לקרות: מאתרי האינטרנט התמימים של שנות התשעים, דרך אתרי ספאם עמוסי מילות מפתח ועד לאתרים איכותיים, כך הצליחה גוגל לשדרג לנו את התוכן ברשת. אבל לא לגמרי.
קרא עוד

כמה עולה לפרסם בפייסבוק?

התשובה: החל מ-10 שקלים ליום או 100 שקלים לתקופת פרסום מוגדרת, לפי קליקים או חשיפות. עלות הפרסום בפייסבוק מתחלקת לתקציב המועבר ישירות לפייסבוק, ולעלות ניהול חודשית אם הקמפיין מנוהל על ידי חברת פרסום חיצונית.
קרא עוד

חנות הלייקים של פייסבוק

באנרים חדשים לקידום עמודים עסקיים מציפים לנו את הניוזפיד, ואם יש לכם דף עסקי בפייסבוק, בטח שמתם לב לאפשרות החדשה שצצה לכם להגדלת מספר הלייקים בעמוד על ידי פרסום אגרסיבי. הבעיה: האוהדים החדשים הם כנראה ממש לא הקהל שלכם, והמחיר – מופקע.
קרא עוד

כך תפספס את הקורא: 5 סוגים של כותרות גרועות לתוכן שיווקי באינטרנט

הכותרת היא זו שבדרך כלל תקבע אם הקורא ימשיך להתעניין בשאר התוכן השיווקי. אם הכותרת שלך משעממת, מתחכמת, לא ברורה, יצירתית מדי או פשוט לא קיימת, היא תכשיל גם את המסר השיווקי.
קרא עוד

איך עושים כסף מניהול עמוד עסקי בפייסבוק?

ניהול עמוד עסקי בפייסבוק הוא כלי שימושי כמעט לכל עסק שמעוניין בחשיפה נוספת באינטרנט, ובשילוב של פרסום בפייסבוק הוא גם יכול למשוך לקוחות חדשים בקלות. מדריך מקוצר לעסקים ברשת החברתית.
קרא עוד

איך הופכים פרופיל אישי בפייסבוק לדף עסקי?

אם צברת 5,000 חברים בפרופיל הפייסבוק האישי שלך, אתה כנראה עסק, ארגון או סלב בהתהוות – וזה הזמן לעבור לדף עסקי. בלחיצה פשוטה על לינק אחד, ניתן להמיר את הפרופיל האישי לעסקי, ולהפוך את החברים ללייקים.
קרא עוד

כך תשיג אתר אינטרנט טוב יותר משל המתחרים שלך

לפני שמתחילים בתכנון, קופירייטינג וכתיבת תוכן לאתר, רצוי לבצע בדיקה יסודית של אתרי המתחרים שלך ולהבין מה אפשר לשפר כדי להתעלות עליהם בתוכן ובעיצוב. כאן תלמד איך עושים את זה.
קרא עוד

10 תקלות מרגיזות שתגלה בפיתוח של אתר אינטרנט

העבודה על אתר אינטרנט לא מסתיימת בכתיבת תוכן ועיצוב, והבעיות מתחילות לצוץ דווקא אחרי שמסתיים שלב הפיתוח. זה הזמן שבו מגלים כותרות עקומות, פונט שלא היה כלול במחיר, וטקסט בקלינגונית במקום מסך תודה.
קרא עוד

פרסום ושיווק בפייסבוק: כך תייצר פרסום ממוקד ואפקטיבי

רק בפייסבוק אפשר לפרסם שמלות כלה לנשים מאורסות בנות 20 ומעלה או ביטוח מקיף לנהג חדש לבני 18 עד 20, שסביר להניח שהוציאו רישיון נהיגה לאחרונה. כך הפכה פייסבוק לאחת הפלטפורמות החזקות לשיווק באינטרנט.
קרא עוד

המדריך השלם לתכנון וכתיבת תוכן לאתרי אינטרנט

איך מתכננים תוכן לאתר אינטרנט ולעמוד הראשי, מה זה מסמך בריף, למה צריך להכין רשימה של מילים ומה צריך לעשות כדי שהאתר שלך יהיה טוב יותר מהאתרים המתחרים? כל התשובות במדריך הבא.
קרא עוד

7 דברים שצריך לדעת על כתיבת תוכן לאתר אינטרנט

אחרי שגיבשת בריף, קונספט ורשימה של מילות חיפוש, זה הזמן להתחיל לשחק בלהיות קופירייטר: השלב בו אפשר להתחיל בתהליך קופירייטינג וכתיבה של תוכן לאתר שלך. כך תעשה את זה נכון.
קרא עוד

מתי מומלץ פרסום בפייסבוק ומתי כדאי לפרסם בגוגל?

פרסום מודעה בפייסבוק שונה מאוד מפרסום מודעה בגוגל, ולפני תחילת הפרסום באינטרנט כדאי לשקול היטב את ההבדלים. במקרים רבים בהם פרסום בפייסבוק לא יעבוד, כדאי להעדיף דווקא פרסום בגוגל – שעשוי להתאים יותר.
קרא עוד

כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט בהתאמה לקהל היעד

בניית אתר אינטרנט חייבת להתחיל בתכנון ובהבניה נכונה של המסרים השיווקיים, ולהמשיך בכתיבה של התוכן המתאים לאתר, כשהעיצוב והפיתוח מגיעים רק בהמשך. רוצה לכתוב תוכן לאתרים שעושה את העבודה? זו הדרך.
קרא עוד

שימוש בפייסבוק בישראל ובעולם: נתונים וסטטיסטיקות שכדאי להכיר

על פי נתוני האתר socialbakers.com, נכון לספטמבר 2012 רשומים בפייסבוק יותר מ-910 מיליון משתמשים בעולם, מתוכם 3.7 מיליון בישראל. אז כמה זמן אנחנו מבלים בפייסבוק וכמה לייקים יש לג'ניפר לופז?
קרא עוד

מה כוללת חבילת פרסום בפייסבוק?

פרסום בפייסבוק מתחיל בניתוח מעמיק של המוצר וקהלי היעד, וכולל מעקב יומיומי והפקת דו"ח ביצועים חודשי. בוא לגלות איך פרסום מודעה בפייסבוק יכול להזניק גם את העסק שלך!
קרא עוד

איזה מילות חיפוש צריך לשלב בתהליך כתיבת תוכן לאתר אינטרנט?

השלב האחרון בתכנון אתר אינטרנט לפני קופירייטינג, כתיבת תוכן לאתר ויציאה לעיצוב ופיתוח, הוא בדיקה של מילות החיפוש הרלוונטיות לצורך קידום האתר במנועי חיפוש. מדריך מזורז לפיצוח גוגל.
קרא עוד

תוכן שיווקי בדפוס: איך כותבים ברושור או פלייר?

היזהרו מעודף טקסט ועיצוב מוגזם, הוסיפו רשימת יתרונות ושלבו גם ציטוטים או המלצות של לקוחות. איך לנסח תוכן שיווקי לברושור או לפלייר של עסק, מוצר או שירות, ועל איזה תוכן מומלץ לוותר?
קרא עוד

אם כל אחד יכול לכתוב, למה בכלל צריך קופירייטינג?

קופירייטינג, או תוכן שיווקי, הוא תחום שדורש הרבה ידע וניסיון בתחום הכתיבה, אך בעיקר בתחום השיווק. קופירייטר צריך לדעת לכתוב - אבל הוא חייב לדעת גם למכור, כדי לגרום לקורא לקלוט את המסר ולהפוך ללקוח.
קרא עוד

קופירייטינג למתחילים: דבר אל הקורא, לא על עצמך

לקוח טיפוסי שנתקל בחומר פרסומי, אתר אינטרנט, באנר שקפץ לו על המסך או מודעת פייסבוק, הוא במקרה הטוב אדיש, ובמקרה הרע – עוין. הוא רוצה לדעת רק דבר אחד: מה הוא מרוויח מזה?
קרא עוד

איך כותבים פרופיל חברה?

מומלץ להתחיל בתיאור קצר של החברה או העסק, לפרט את תחומי הפעילות, להדגיש יתרונות מרכזיים לעומת המתחרים, קצת עובדות ומספרים ופרטים נוספים על הבעלים. רק אל תגזימו עם החזון.
קרא עוד